2x TÝDNĚ

Zjištění obtížnosti

Na prvním tréninku si zkuste z každé kategorie postupně obtížnosti, abyste zjistili, kde je Vaše maximum. Poslední relativně zvládnutelná obtížnost cviku si označíme zkratkou „MAX“.

Zkratky v tréninkovém plánu

„MAX“ = Nejvyšší zvládnutelná obtížnost v dané kategorii

„MAX -1“ = Cvik o jednu obtížnost lehčí, než je naše MAXimum v dané kategorii

„MAX -2“ = Cvik o dvě obtížnosti lehčí, než je naše MAXimum v dané kategorii

„TOP“ = Libovolný cvik dané kategorie, na který se chceme nejvíce zaměřit

„1 / 2“ = Když v kolonce lomeno, znamená to, že si mohu z daných obtížností či cviků vybrat sám

Dokument s konkrétním tréninkovým plánem si k vytisknutí stáhni ZDE

Jak to funguje

Každá kategorie s obtížnostmi má svojí tabulku, do které si zaznamenáváte Vaši úroveň ovládnutí daných cviků podle bodové škály 1-10 bodů. Vždy, když budete mít pocit, že se Vaše ovládnutí zlepšilo, přidejte si u daného cviku další body navíc. V momentě, kdy u svého „MAX“ cviku dosáhnete alespoň hodnocení 5 bodů, můžete posunout svůj trénink o úroveň výš, tzn. Posunout svoji značku „MAX“ na další cvik / vyšší obtížnost. Stačí Vám jeden tréninkový deník, kde vždy přidáváte body, pokud se zlepšíte.

 

Každý kategorie má svoji samostatnou stránku a pod tabulku si můžete zapisovat veškeré své postřehy a poznámky k daným cvikům. Nebojte se si tréninkový plán i cviky a deníky upravovat k obrazu svému. Každý máme jiné potřeby a způsob tréninku a toto vše je jen kostra podkladů, které si sami zpracujte tak, aby pro Vás byly maximálně užitečné. V případě nejasností a dotazů jsem Vám k dispozici ;)

 

 

Ne každá kategorie má cviky seřazeny do obtížností a veškeré tyto informace u každé kategorie naleznete na webu modernifitness.cz

Pokud by sis s něčím nevěděl/a rady, ozvi se mi.